MAKİNE OTOMASYONUNA ENTEGRE GÜVENLİK

Omron’un NX I/O sistemi, geniş bir I/O cihazı yelpazesi sunuyor. Ultra hızlı dahili veriyolu sistemi, EtherCAT ağı dağıtılmış saatiyle senkronize edilip, bu senkronizasyonun sistem genelinde I/O çalışması belirliliği sağlayarak makine üreticilerinin makine üretim hızlarını ve son ürün kalitesini artırmasına olanak sağlıyor. EtherNet/IP veri yolu kuplörü, senkronize olmayan kullanımlar için de mevcuttur.

NX serisi, standart ve yüksek hızlı I/O’lardan analog I/O işlemlerindeki çeşitli performans seviyelerine, enkoder girişleri ve darbe çıkışlarına kadar geniş bir yelpazeyi kapsıyor.
Bu seri, zaman damgalı I/O, emniyet amaçlı I/O, alternatif veriyolu sistemleri ve uygulamaya özel modüllerle sürekli olarak genişletilebiliyor.
l Sysmac Makine otomasyon kontrol cihazlarıyla mükemmel uyum
l 1 µs’den daha az gecikme ile Senkron I/O
güncellemeleri
l Yüksek yoğunluk: 12 mm genişlikte en fazla 16
dijital veya 8 analog sinyal
l Kolay sistem montajı ve testi için çıkarılabilir
kablo bağlantısı terminalleri
ETHERNET/IP’YE DE BAĞLANIYOR

Omron’un NX serisi I/O (giriş/çıkış) sistemi artık bütün CJ ve CS serisi PLC’lerde ve bununla birlikte EtherNet/IP iletişimini destekleyen başka herhangi bir kontrolör üzerinde kullanılabiliyor. EtherNet/IP, özel ağ teknolojileri kullanmak zorunda olmadan, kanıtlanmış ve güvenilir endüstriyel veri iletişimi temin eden standart ethernet altyapısı üzerinden CIP™ ileti gönderimini kullanır.

PLC İLE UYUMLU
CJ2 serisi PLC’leri, PLC’den PLC’ye veri bağlantılarını kurmak için entegre EtherNet/IP portlarını yıllarca kullandı. Artık NX-EIC202 kuplörü aynı ağ üzerinde giriş/çıkışlar ekliyor. NX serisi giriş/çıkış sistemi, geniş bir modül yelpazesiyle, CJ2 serisi PLC’lere hassas modülarite, yüksek sinyal yoğunluğu ve uygun soketli giriş/çıkış devresi temin ediyor.

Mevcut CJ2M serisi CPU birimleri, 32 adede kadar giriş/çıkış bağlantısı temin edip giriş ve çıkışları bulunan 16 adede kadar giriş/çıkış istasyonunu destekleyebiliyor. Daha fazla giriş/çıkış kapasitesi için CJ2H serisi CPU’lara kadar çıkabilir veya bir ya da daha fazla CJ1W-EIP21 iletişim modülüne sahip standart CJ serisi CPU donatılabilir. Bu, port başına 256 adede kadar bağlantı ve 0,5 ms’ye kadar kısa çevrim süresi temin eder.

EMNİYET DESTEKLİ
Bütün standart NX serisi giriş/çıkış modüllerinin yanında, EtherNet/IP kuplörü, NX-SL3300 emniyet kontrolörünü ve emniyet giriş/çıkış modüllerini destekler. Bunlar bir giriş/çıkış istasyonu içinde, standart PLC sistemi tarafından izlenebilen bir modüler emniyet kontrolörü oluşturur. Entegre emniyet sistemi bağımsız olarak çalıştığından, geçerli kılınmış ve onaylanmış emniyet konfigürasyonunuz etkilenmeden standart giriş/çıkışlarda ve kontrol programlarında herhangi bir zamanda değişiklik yapılabilmesine izin veriyor.