MODÜLER UYGULAMALAR İÇİN ESNEK, UYGUN MALİYETLİ ÇÖZÜM

Phoenix Contact’ın SafetyBridge Teknolojisi (SBT) giriş/çıkış modülleri emniyetle ilgili sinyalleri alıp verir. Emniyet fonksiyonlarını kendi yerine getirdiği için emniyet kontrolörü veya güvenli fieldbus sistemi gerekmez.

SBT modülleri Profibus veya Profinet gibi hibrit ağlara da esnek şekilde konulabilir. Tek gereken kullanılan kontrolöre bağlı olarak Inline montaj sisteminden uygun bus modülünü seçmektir (Şekil 6).

SBT lojik modülü her birinde 16 emniyetli giriş olan 16 uzak emniyet I/O modülüne kadar haberleşir. Böylece 256 emniyetli girişten veri alınabilir veya bir SBT adasıyla 136 emniyetli çıkış üzerinden gönderilebilir. Standart bir kontrol ünitesinden bu tip 31 ada çalıştırılabilir.

Böylece SafetyBridge Teknolojisi büyük ölçekli, modüler yapıda makine ve sistemlere monte edilebilir. SIL 3 ve PL e’ye kadar tüm emniyet gereksinimlerini karşılayan I/O modülleri Safeconf yazılımıyla kolayca konfigüre edilir. Yazılım emniyet lojiğini konfigüre etmek için de kullanılır. Ayrıca emniyet program kodu online görülebilir ve diyagnostik sonuçları metin formatında alınabilir. Bu bağlamda ikisi de Safeconf tarafından desteklenmektedir.