ERGONOMİK MAKİNA İŞLETİMİ

 

Tamamen kapalı olan bu paneller makinalara optimal olarak yerleştirilmelerine imkan veren IP 65 koruma seviyesine sahiptir. Multi-Touch geniş ekran panelleri HD Ready ya da Full HD çözünürlük ile 18.5” ile 24” arasında değişen boyutlardadır. Daha geniş ekranlar ve yüksek çözünürlük her ekranda daha fazla bilgi içerilmesi imkanını sunuyor. Bu durum da kullanıcı ergonomisi açısından bakıldığında önemli bir avantaj olarak değerlendiriliyor.

PORTRE FORMATINDA YÜKSEK ÇÖZÜNÜRLÜK
Büyük boyutlu ekranların bir gereklilik olduğu ancak yeterli miktarda alanın bulunmadığı durumlarda portre formatındaki 21.5” modeli tercih edilebilir. Opsiyonel yan kolları ile birlikte bu cihazları makinada kullanmak ve manevra ettirmek fazlasıyla kolaydır. Ürün gamında, analog rezistif dokunmatik ekran teknolojisine sahip 4:3 formatındaki iki farklı ürün de mevcuttur. Bu ürünler kullanıcılara, halihazırda var olan HMI uygulamalarında bir değişiklik yapmadan kendi operatör donanımlarını yükseltmelerine imkan tanıyor.
KOLAY KABLOLAMA
Bu paneller taşıma kollu şaftı aracılığıyla uygun standart kablolar kullanılarak bağlanır (Montaj sonrasında bile kablolama yapılabilir). Özellikle PC ve panel arasında 100 metreye kadar bir mesafeye olanak veren Smart Display Link 3 modelini tercih edenler için ince RJ45 konektörü nedeniyle kablolama işlemi çok daha basit bir hale gelebiliyor.

KOLAY İŞLETME
Taşıma kollu sistemleri butonlar, seçici anahtarlar, kontak anahtarları ve acil stop butonları ile de donatılabilir.

Entegre RFID okuyucunun da yardımıyla, servis mühendislerinden sistem operatörlerine kadar herkese bireysel erişim yetkisi oluşturulabiliyor.

Otomasyon panel serileri 9 farklı taşıma kollu modelde mevcuttur ve gerektiğinde ek anahtarlama ekipmanları ile de donatılabilir.