Hazır Montajlı Enkoderler İçin Bağlantı Konseptleri

Phoenix Contact yeni enkoder neslinin gereksinimlerine yönelik yeni bağlantı konseptleri sağlayan eksiksiz bir ürün serisi sunmaktadır. İki parçalı modüler sitem M12 bağlantı bloğu ve diktörtgen flanştan oluşur. Diktörtgen flanşın ölçüleri mevcut enkoder muhafazalarıyla uyumlu olduğu için enkoder üreticileri cihazlarını yeniden tasarlamak zorunda kalmaz.

Kalıplanmış kablolu kontroller için krimp versiyonu vardır. Kontaklar iletkenlere yüksükleme aleti kullanılarak sıkılır. Sonra kontaklar bir ayırma halkasına yerleştirilir ve kontak taşıyıcıyla beraber arkadan flanş gövdesine kenetlenir. Böylece üreticiler hazır montajlı enkoderleri dayanıklı, pazarda yaygın olan M12 bağlantı teknolojisiyle donatabilir.

0.5 m kablo montajlı kontak taşıyıcılar da yenidir. Bu versiyonda da son montaj sırasında kontak taşıyıcı arkadan flanş gövdesine kenetlenir. Hazır montajlı kontak ara parçaları tüm endüstrilerde sahada basit ve hızlı montaj sağlar. Her iki modüler sistemde cihaz üreticileri komponentleri farklı lokasyonlarda üretebilir ve son montajı sahada gerçekleştirebilir.