Özel paketleme makineleri için gelişmiş otomasyon çözümleri

a23

 

Yiyecek ve içecek sektöründe paketleme makineleri üretiyorsanız ve karlılığınızı artırmak istiyorsanız, makinenizin hızını, çok yönlülüğünü, performansını ve güvenliğini artırmak üzere tasarlanmış eksiksiz bir ürün ve hizmet yelpazesine ihtiyaç duyarsınız.

Bu paketleme makinesi çözümlerinin bazıları çok gelişmiş olsa da, müşterilerinizin bağlılığını en üst düzeye çıkarma açısından son derece güvenilir oldukları da kanıtlanmıştır.Yeni bir makine geliştirmek veya mevcut bir modeli yükseltmek için uzman bir otomasyon ortağının bilgi birikimini kullanmalısınız.

Uzmanlık alanınız ne olursa olsun, aşağıdaki sektörlerden herhangi birinde paketleme kârlılığını artırma konusunda Omron her zaman yardımcı olabilecek bir çözüm sunacaktır.

  • Unlu mamuller ve bisküviler
  • İçecekler (alkollü, alkolsüz, sütlü, yağlı ve CSD)
  • Şekerleme
  • Kozmetik ve sağlık
  • Kuru gıdalar ve atıştırmalıklar
  • Taze gıda
  • Evde bakım ve diğer
  • Sıvı ve konserve gıda
  • Tıbbi ürünler


ÜRETİM SÜRECİ “KALİTE”
Çoğu paketleme makinesi üreticisi son ürün sarılmadan, kutulanmadan, şişelenmeden veya torbalanmadan daha önce müşterilerinin işlemlerini başından sonuna kadar göz önünde bulundurmak için zaman harcarlar.  Yüksek verimliliğe ve yüksek kalite standartlarına sahip işlemlerin tekrarlanabilmesi, her gün karşılaşılan bir zorluktur.

Bu nedenle Omron yüksek hızlı, yüksek çözünürlüklü çok döngülü regülasyon kontrolü, yüksek hızlı veri işleme ve depolama ile birlikte kesintisiz görüntü tabanlı kalite denetimi gibi teknolojiler gerektiren planlı parti üretim süreçlerine uyum sağlayan geniş bir ürün portföyü sunar.

1. “HIZ”
Burada en önemli asıl konu hızdır. Bunun yanında hijyen standartları korunurken ürün parti boyutunun serbestliğine, makinelerin kolay temizlenmesine ve kolay çalıştırılmasına da ayrıca ihtiyaç vardır. Omron birinci paketleme çözümleri, pazardaki en hızlı gerçek zamanlı Ethernet endüstriyel ağ teknolojisi EtherCAT ile “Tek Yazılım Ortamı” anlayışımızı bir araya getiren ileri teknolojiye sahip makine otomasyon kontrolörü sayesinde birinci paketleme makinelerinizin hem hızını hem de esnekliğini arttırır. Bu eşsiz kombinasyon, geleneksel mekanik sistemlerinizi aşamalı olarak devre dışı bırakarak bunları çok yönlü Delta robot ve görüntü sistemleriyle değiştirmenize imkan sağlar.

2. “ESNEKLİK”
Buradaki önemli zorluklar birinci paketlemenin üretim hızlarına uyum sağlayabilmek, tekli veya çoklu paket bütünlüğünü sağlamak ve hem birinci hem de ikinci paketlemeleri iletmek için lineer kılavuzların kolayca uyum oluşturmasını sağlamaktır. Omron çözümleri makinelerinize esneklik katmanıza yardımcı olur. En yeni robot ve görüntü sistemlerimizi sağlayarak, örneğin bir, iki veya üç katmanlı paketleme modeli kullanarak 12 ürünü aynı anda toplayıp yükleyebilen robot ile kutulama araçları oluşturmanıza yardımcı olabiliriz. Böyle bir kurulumda hızı artırmak için tek yapılması gereken, işlem başına toplanan ürün sayısını artırmaktır.

3. “Sağlamlık”
Buradaki asıl zorluk aşırı yüklerin sürekli yüksek çevrim frekanslarında güvenle işlenmesini sağlamaktır. Omron çözümleri geniş bir yelpazede son derece sağlam elektromekanik lineer eksen seçenekleri içerir. Farklı sürücü tiplerine ve döndürme/kavrama modüllerine sahip kuruluma hazır lineer modüller, tam donanımlı işleme modüllerini tamamlar. Ayrıca, elektrikli aktüatörlerin herhangi bir kombinasyonda kullanılabilmesi uygun maliyetli uyarlamalar için de çok yönlülüğü artırır.