CP1 PLC serisi için yeni analog ve sıcaklık I/O üniteleri

Popüler CP1 programlanabilir kompakt kontrol cihazlarının (PLC’ler) çeşitliliğini artırmak için dört yeni analog I/O ünitesi ve sıcaklık sensörleri ile birlikte kullanım için özel olarak tasarlanmış iki yeni giriş ünitesini piyasaya sürüyoruz.

Yüksek hassasiyetli analog algılama ve kontrol

Yeni I/O ünitesi 1/12.000 dönüştürme çözünürlüğü sunarak kalite denetimi sistemlerinde kullanılan ölçüm sensörleri ve yüksek hassasiyetli gerilim, basınç ve akış kontrolü uygulaması için ideal bir çözüm oluyor. Mevcut üniteler arasında dört analog girişli yalnızca giriş sürümler, dört analog çıkışlı yalnızca çıkış sürümler ve dört analog giriş ve iki veya dört analog çıkışlı karışık I/O sürümlerdir. Tüm sürümler, standart akım ve gerilim sinyalleri aralığının tamamını destekler.

Doğru ve esnek sıcaklık I/O

Yeni sıcaklık sensörleri iki ayrı sürümde mevcuttur. Birinde termokupllarla birlikte kullanım için on iki giriş bulunur ve ekstrüzyon kalıp makineleri ve büyük ocaklar için kullanıma uygundur. Diğer sürümün ise ikisinin opsiyonel olarak standart analog giriş (1-5 V, 0-10 V veya 4-20 mA) kullanımı için yapılandırılabildiği dört termokupl girişi bulunur. Bu sürüm, sıcaklık ve analog algılama işlevlerinin uygun bir maliyetle tek bir ünitede toplanmasını sağlar. İki ünite de yüksek doğruluk ve performans sağlar ve PID fonksiyon bloğu ve CX Programlayıcısı ile tamamlanarak sıcaklık kontrol sistemlerinin uygulanmasını kolaylaştırır.