Neden ve ne zaman robot kullanalım? ABB Robotik Müşteri Günleri bu soruya yanıt aradı.

ab2

 

Comau Türkiye şubesinin resmi açılışı 15 Temmuz 2016 ‘da Bursa’da gerçekleşti. Etkinlik, FCA Grup şirketi olan Comau’nun , Güneydoğu Avrupa (SEE) ve sorumlu olduğu bölgesinde bir yıl boyunca sürdürdüğü başarılı çalışmalardan elde ettiği sonuçlar sonrasında gerçekleşti.

Resmi adı, Comau Robot ve Sistemleri A.Ş. olan şube, Türkiye, Yunanistan ve Ortadoğu’da çalışan tüm iş ortaklarına ürün satış, yedek parça, teknik destek ve eğitim hizmetlerinden sorumludur.
Açılış etkinliğine, prestijli müşteriler ve yerel medya da dahil olmak üzere çok sayıda davetli katıldı. Katılımcılar, Comau’nun küçük robotlarından neredeyse tüm Racer ailesi de dahil olmak üzere, 4  eğitim hücresini görme fırsatı buldular.Ziyaretçiler, Racer 7-1,4, Racer 7-1.0 ve dünyaca ünlü Racer 3’ü yakından görme fırsatı buldular.
Etkinlik, katılımcılara Güneydoğu Avrupa (SEE) alanındaki Comau stratejilerini anlatmak için bir fırsat oldu. Açılışta, Comau Robotik Satış ve Pazarlama Başkan Yardımcısı Tobias Daniel, Comau Ülke müdürü  Kandan Özgür Gök ile birlikte konuştu ve gelişimin gelecekteki hedeflerine nasıl ulaşabileceğinden bahsetti.
Tobias Daniel, “ Bizim yeni stratejimiz tam anlamıyla yeni bir portföy ve yeni fikirlerlere yönelmektir. Comau ürün gamını geliştiriyor. Sektörümüz değişiyor ve buna parelel olarak biz de yeni pazarlara giriyoruz. Benim için, robotik teknolojiyi kullanmaya başlamalarından dolayı çok önemli olan bazı pazarlar var ve Türkiye bunlardan biri“ dedi.
Daniel ayrıca; Comau iş ortakları ve müşterilerine özel olarak konuşmasını  şu sözlerle tamamladı. “Şimdi biz, endüstride robotik alanındaki gelişime destek olmak isteyen iş ortakları arıyoruz. Robotiğin yeni uygulamaları bu günlerde başlıyor ve Türkiye ,robotik teknolojiyi kullanacak büyük tesisler için hazır ” Etkinlik katılımcılar tarafından beğeniyle karşılandı ve medyada geniş bir yankı buldu.