Schneıder Electrıc’ten 106 Elektrikçiye Teknik Eğitim

106elektrikci

Enerji yönetiminde global uzman Schneider Electric, İstanbul’da düzenlediği 2 seminerde toplam 106 elektrikçiye, elektrik dağıtım koruması, topraklama, kablolama ve kaçak akım koruması gibi teknik konularda eğitim verdi.
Schneider Electric, Bostancı Dedeman Otel ve Maltepe Dream Hill Otel’de elektrikçilere yönelik olarak teknik eğitim semineri gerçekleştirdi.
Seminerlerde elektrik tesisat ve kontrol sistemlerine ait birçok ürünün kurulum ve montajını yapan elektrikçilere montajın püf noktalarıyla ilgili bilgiler verilirken, montaj yaptıkları yaşam alanlarının da güvenlik seviyesini artıracak bilgiler paylaşıldı.
Schneider Electric uzmanları tarafından verilen teknik eğitimde; elektrik dağıtım koruması, topraklama, kablolama, kaçak akım koruması gibi konular işlendi. Ayrıca elektrikçilere, tesisat tipleriyle ilgili detaylar aktarıldı.
Schneider Electric’in Elektrik Tesisat ve Kontrol Sistemleri (ETKS) çözümleri hakkında bilgilendirilen elektrikçiler, seminerin sonunda düzenlenen montaj yarışmasına katılarak ‘en hızlı’ montajı gerçekleştirmek için yarıştı. Yarışta dereceye girenler ödüllendirildi.
Seminer sonunda katılımcılara, mesleki hayatlarında kullanabilecekleri şarjlı tornavida hediye edildi.