FABRİKA OTOMASYONUNDA İLERİ TEKNOLOJİ, SÜRDÜRÜLEBİLİR VE YENİLİKÇİ ÇÖZÜMLER

Mitsubishi+Electric-+6+Eksenli+Robot-2

 

Üstün performanslı, kullanıcı dostu Servo motor ve sürücüleri 
Mitsubishi Electric’in üstün performanslı, kullanıcı dostu Servo motor ve sürücüleri Kaban Makina üretiminde kullanılan ürünler arasında yer alıyor. Endüstride dikkat çekici Servo performansına sahip Mitsubishi Electric ürünleri, 2.5 kHz frekans hız cevabı ile çok daha duyarlı makine uygulamalarının hayata geçirilmesine katkıda bulunuyor. Patentli vibrasyon sönümleme fonksiyonları sayesinde çok daha rijit makine optimizasyonuna imkan veriyor. Tek tuşla Auto-Tuning kolay devreye alma özelliği ile kullanıcı dostu olan Mitsubishi Electric servo motorlar, optik haberleşme yapısı ile hızlı ve düşük gürültü seviyesine sahip bir iletişim yapısını kullanıcılara sunmaktadır.
Good Design 2014 ödüllü operatör panelleri
Üretimdeki yenilik ve hızın rekabette önemli bir parametre olduğu günümüzde Kaban Makina, Mitsubishi Electric’in Good Design 2014 ödüllü, yüksek hızlı, inovatif operatör panellerini kullanıyor. Bu paneller tablet gibi kullanılabilen gesture fonksiyonları sayesinde kullanım kolaylığı sağlıyor, ayrıca multi media desteği, standart ethernet, seri, USB ve SD haberleşme portları ile kayıt, reçete ve script gibi operasyonların aynı anda yapılabilmesini sağlayan hızlı işlemcisi sayesinde görselleştirme ihtiyaçlarının tamamını karşılıyor.
Kolay bakım operasyonu…
Uluslararası teknik destek gücüne sahip Mitsubishi Electric’i tercih eden Kaban Makina, bakım operasyonlarını kolaylaştıran üstün Entegre PLC’li Frekans Inverterlerini kullanıyor. Mitsubishi Electric entegre PLC fonksiyonları ile standart bir frekans inverter’ından çok daha fazlasını sunuyor. PM IPM Motor sürebiliyor. USB’den yedek ve trend alma bakım operasyonlarını kolaylaştırıyor. TTL ve SynCos gibi farklı encoder protokolleri ile çalışabiliyor. Ayrıca IP55 destekli modelleri de bulunuyor. PLC yazılımında da kullanabildiğiniz real time clock, bu üst seviye frekans inverter’ınde bulunmaktadır.
Az yer, çok iş…
Üretim proseslerinin esnek, uyumlu ve kolay kullanımlı ürünlerle desteklenmesinin önemine inanan Kaban Makina, Mitsubishi Electric imzalı kolay kurulumlu kompakt PLC ürünlerini tercih ediyor. Dünyada en çok satılan dahili 4 eksen pozisyonlama özellikleri ile de öne çıkan kompakt PLC, motion kapasitesi, kolay kurulumu ve yeni mühendislik yazılımı ile artık çok daha sofistike uygulamalar için bile kullanılabiliyor. Standart donanımında yer alan Analog Giriş/Çıkışlar, Ethernet ve Hızlı girişleri ile de bulunduğu panoda çok az yer kaplarken çok iş yapabilme özelliğine sahip.
Nano işlem hızı teknolojisi
Geleceğin teknolojisine şimdiden uyum sağlamayı hedefleyen Kaban Makina, üretiminde Mitsubishi Electric’in nano işlem hızındaki Otomasyon Kontrolörünü kullanıyor. Mitsubishi Electric’in yeni otomasyon devrimi kapsamında tüm otomasyon bileşenlerini tek platformda birleştiren iQ Platform yapısının bu en yeni nesli ile Nano saniye mertebesinde işlem hızı (LD işlemi hızı 0,8 ns) sağlanarak en yüksek sistem gereksinimleri bile rahatlıkla karşılanabiliyor.